Aranżacja balkonu-sprawdzone sposoby

Balkon, taras czy loggia to przestrzeń dodatkowa, w której warto spędzać czas, szczególnie latem. Aby odpoczynek był przyjemny, warto zainwestować w aranżację tej przestrzeni. Na szczególną uwagę zasługuje balkon, bo to właśnie on w większości jest spotykany w blokach mieszkalnych. Bywają balkony małe, średnie i te, przypominające taras, niemniej jednak działania, które należy podjąć w każdym przypadku będą takie same. Wraz z wielkością mieszkania zwiększa się w zasadzie tylko przestrzeń, przez co opcji jest znacznie więcej. O czym należy pamiętać podczas wyboru dodatków na balkon?

Namiastka ogrodu w centrum miejskiej dżungli

W centrum miasta, choć dookoła są parki czy skwery, o bliskość z naturą jest trudno, szczególnie o przestrzeń spokojną i intymną. Balkon może zaspokoić potrzebę ogrodu, którego nie dane jest nam mieć. Rośliny zielone to podstawa. Drzewka nie tylko liściaste ozdobne, ale również owocowe będą pięknie wyglądać, a nawet przy odpowiedniej temperaturze i pielęgnacji, dać smaczne owoce. Pięknym elementem będą też kwiaty. Nie warto z nimi oczywiście przesadzać, ponieważ może to wywołać problem z owadami, jednak kwitowy akcent na balkonie to dobre rozwiązanie. Jeżeli brak nam trawy i chcemy koniecznie zapewnić sobie jej namiastkę na balkonie, można w tym celu wykorzystać sztuczną trawę, wytrzymałą i odporną na deszcz. Nie będzie miała takich właściwości jak prawdziwa trawa, niemniej jednak jej kolor i wygląd urozmaici balkon i wprowadzi element prawdziwego ogrodu na balkonie.

Meble balkonowe

Czym byłby wypoczynek na balkonie bez wygodnych mebli balkonowych. Na mniejszych balkonach lepiej sprawdzą się krzesła, natomiast na większych, fotele czy nawet leżaki. Nie warto zapominać o stole, na którym będzie można położyć orzeźwiający napój czy drobną przekąskę uprzyjemniającą wypoczynek. Ciekawym elementem, który również może pojawić się na naszym balkonie jest hamak. Jeżeli nie mamy możliwości przytwierdzenia go do ścian czy barierek, to warto zakupić taki, który należy zawiesić na metalowy stelażu. Dzięki temu demontaż hamaka wtedy gdy to konieczne, będzie łatwy i prosty.