Atrakcyjne wakacje w Chorwacji na jachtach

Chorwacja to jedna z najbardziej popularnych destynacji wśród Polaków na wyjazd wakacyjny. Chorwacja jest po prostu piękna, stosunkowo blisko położona. Poza tym ceny w Chorwacji są wciąż naprawdę dobre w porównaniu na przykład do tych w Hiszpanii czy Francji latem.

Atrakcyjne wakacje w Chorwacji

Wakacje w Chorwacji można spędzić trochę inaczej niż zwykle, oglądając ten przecudowny kraj z perspektywy wody. Chorwacja jachty to coraz częściej poszukiwana propozycja na urlop w tym zakątku Europy. Mnóstwo osób spędziło w Chorwacji sporo urlopów w tradycyjny sposób, a zatem kolejny chcą spędzić na łodzi, pływają sobie pomiędzy kolejnymi atrakcyjnymi wyspami tego kraju. Wynajmując jacht w Chorwacji można podpływać do przepięknych wysepek, podziwiając przy tym cudowną lazurową wodę, zatrzymywać się na dzikich plażach, wpływać do portów i zaznać tam prawdziwego wieczornego życia.

Chorwacja jachty

Popularność tego sposobu spędzania wakacji w Chorwacji rośnie z roku na rok. Wcale nie trzeba mieć doświadczenia w pływaniu jachtami, aby tak spędzić bezpiecznie i atrakcyjne wakacje. Wynajmując jacht na określony czas, na przykład na tydzień lub dwa, najczęściej każda wynajmująca ekipa decyduje się na opcję ze skiperem, czy inaczej mówiąc z kapitanem. To właśnie dzięki temu ma się prawdziwą opiekę oraz wsparcie osoby, która na pływaniu zna się doskonale i ogarnia łódź pod względem technicznym. Dzięki temu cała reszta może wykonywać polecenia kapitana, a także powoli i w swoim tempie przyswajać obsługę łodzi.

Chorwacja jachty – kiedy i za ile?

Rozważając wakacje na jachtach w Chorwacji warto zorganizować odrobinę większą ekipę na wspólne pływanie. Najbardziej popularne jest wynajmowanie jachtów w trzy lub cztery pary, dzięki czemu koszty mogą być podzielony nawet na 8 osób. Wynajmując większy jacht nadal ma się dużo miejsca i swobody, a jednocześnie koszty wakacji nie urastają do niebotycznej kwoty. Kto chciałby jeszcze zrobić to odrobinę taniej, powinien zwrócić dużą uwagę na termin wynajmu jachtu. Przed sezonem czyli w maju oraz po sezonie czyli we wrześniu, ceny są dużo bardziej atrakcyjne.