Augmented reality-rozszerzona rzeczywistość

To  co widzimy to rzeczywistość, która nas otacza, jednak gdyby ją rozszerzyć? Co moglibyśmy zobaczyć? W zasadzie wszystko, a możliwości są nieograniczone. Augmented reality to technologia, która umożliwia zobaczenie na ekranie smartfona, tabletu czy innym, przystosowanym do tej funkcji urządzeniu, pewne modyfikacje, z którymi możemy też wchodzić w interakcje. Po tą technologię często sięgają różne firmy, jednak zważywszy na koszt takiego rozwiązania, zwykle są to bardzo duże marki, które mogą sobie pozwolić na taką rozrywkową, wychodzącą poza schematy komunikację. Do czego może być wykorzystywana i czy warto?

Rozgłos

W marketingu często ważny jest rozgłos. Oczywiście im bardziej pozytywny, tym lepiej, jednak można  rozgłos uzyskać również tańszym kosztem, ale dobrym pomysłem. Jednak nie każda marka powinna reklamować się prostymi, nieco spartańskimi metodami-wtedy znacznie lepszym rozwiązaniem może być technologia, którą nie każdy jeszcze dobrze zna, dzięki czemu zaskakuje, a przez to jest na językach wielu osób. Tego typu rozgłos może sprawić, że marka dotrze z komunikatem do kolejnej grupy docelowej, a co więcej, zapadnie w pamięć i pomoże w identyfikacji marki na rynku na przykład w sklepie podczas wyboru produktów.  Co ważne, Augmented Reality jest z powodzeniem wykorzystywana w grach. Połączenie świata realnego z cyfrowym, sprawia, że gracze są bardziej zaangażowani, zaciekawieni i żądni przygód. Dobrym przykładem wykorzystania tej technologii jest gra o nazwie Pokemon Go, która w pierwszych miesiącach od pojawienia się w sklepach z aplikacjami, stała się hitem. To właśnie w niej można poruszać się po realnej mapie miasta, na której oznaczone są pokemony i inne ważne elementy, których w życiu realnym nie ma. Gra polega na ich łapaniu,  jednak można to zrobić tylko w konkretnym miejscu.

Nauka

Obszarem, w którym również ta technologia się świetnie sprawdzi to nauka. W taki sposób można łatwo przekazać dzieciom wiedzę, jak również zastosować szereg możliwości uzupełniających standardowe, szkolne podręczniki.