Czy zakładać sportowe obuwie do eleganckich stylizacji?

Buty sportowe marek takich jak Nike, Adidas, Puma, Reebok czy Lacoste nieodłącznie kojarzą się z siłownią, uprawianiem sportów czy aktywnym trybem życia. Nigdy nie, a przynajmniej jeszcze do niedawna, nie były utożsamiane z elegancją, jednakże obecnie są zestawiane nawet z sukienkami. Buty marki Converse, czyli popularne trampki jako jedne z pierwszych zostały na szeroką skalę wykorzystywane między innymi w modzie męskiej połączone z garniturami i w zasadzie przetarły szlak nieco masywniejszym, przeznaczonym do sportu i rekreacji modelom.  Czy zakładanie obuwia sportowego do ubrań bardziej eleganckich i wyjściowych jest dobrym zabiegiem?

Garnitur i… trampki?

Takie połączenia są jak najbardziej na czasie, i choć nie wszystkim przypadają one do  gustu, to faktycznie taka stylizacja nie prezentuje się źle. Jest to świetny sposób na złagodzenie stylizacji w przypadku, gdy sztywny, biznesowy styl nie jest wymagany, a nasz wygląd ma być dostosowany do modelu  smart casual. W przypadku damskiego stroju trampki czy buty sportowe są łączone ze spódnicami, sukienkami oraz, co ciekawe, spodniami w kant, a co więcej, z białymi koszulami i przetartymi jeansami. Sportowa elegancja to królowa wśród trendów i jest uwielbiana przede wszystkim za połączenie wygody, z eleganckim sznytem.

Połączenie dresu i butów na obcasie

Oczywiście odwrotny dobór elementów stroju jak zastosowanie butów na obcasie, czółenek czy sandałków, oraz dresowych spodni i białej koszulki to równie ciekawa możliwość, z której wielokrotnie korzystają blogerki czy osoby popularne. Ponadto, tym co zdecydowanie wypiera eleganckie sukienki są kombinezony kobiece, które poniekąd mogą wyglądać na sportowe, ale przy zastosowaniu dodatków, szczególnie metalicznych i błyszczących, będą eleganckim i odpowiednim strojem na wiele okazji. Strój to tak naprawdę odzwierciedlenie stylu i kreatywności danej osoby, a ciekawe i na pozór niepołączalne elementy, mogą razem dać oszałamiający efekt.