Dopasowane ubrania dla osób o większej sylwetce

Czy okrągłe kształty sprawiają, że jedyną formą odzieży jaką możemy na siebie założyć, to ubrania typu oversize? Z całą pewnością tak nie jest! Każda sylwetka, nawet u szczupłej osoby może nie wyglądać ładnie we wszystkich rodzajach ubrań. Podczas wyboru elementów garderoby należy znać swoje wady i zalety, które pomogą w wyborze tego, co  ukazując atuty, zakryje niedoskonałości sylwetki. Nawet osoby w rozmiarze Plus Size mogą z powodzeniem nosić dopasowane sukienki, bluzki czy jeansy, ale krój i materiał mają ogromny wpływ na finalny wygląd, dlatego ze szczególną starannością należy podchodzić do ich wyboru.

Jabłko-figura, w której nogi powinny grać pierwsze skrzypce

Osoba o szerokich ramionach i biodrach oraz masywnej klatce piersiowej ale o szczupłych nogach to figura typu jabłko. Jest to stosunkowo trudny rodzaj sylwetki, bardzo nieproporcjonalny, ale na szczególne zainteresowanie zasługują w tym przypadku nogi, które należy wyeksponować tak, by złagodzić optycznie nierówności między partiami ciała. Dopasowane do nóg nogawki  dobrze zaprezentują to, co kluczowe w sylwetce natomiast odwrócą uwagę od niedoskonałości ciała. Nakładanie butów na wysokim obcasie to również element, który warto stosować, gdyż dodanie kilku centymetrów wysokości nie tylko wydłuży nogi, ale też złagodzi masywność ramion i klatki piersiowej.

Krągłe pośladki i obfity biust

Dysproporcja między partiami ciała jak bardzo wąska talia w zestawieniu z szerokimi biodrami i okrągłymi pośladkami jak również obfitym biustem sprawia, że niektóre osoby z powodu skrępowania atutami nie nakładają dopasowanych ubrań, zakrywając ciało pod luźnymi t-shirtami i spodniami. W takiej sytuacji nie tylko gubimy właściwy kształt sylwetki ale też dodajemy jej optycznie kilka kilogramów. Warto subtelnie podkreślać atuty, jednak w przypadku dużych pośladków właściwym wyborem będą dopasowane spodnie ale bez kieszonek. Kieszonki dodają objętości, przez co mogą wydawać się jeszcze większe. Gładki krój zapewni optymalny wygląd. W przypadku górnej partii ciała warto wybierać ubrania z subtelnymi dekoltami, ale bez nich, ponieważ dopasowana bluzka okrywająca ciało po samą szyję uwydatni dodatkowo i tak już obfity biust.