E-sport

Wiele osób, szczególnie dorosłych, nieprzychylnym okiem patrzy na poświęcanie wielu godzin w ciągu dnia na granie w gry. Gry komputerowe, na Playstation czy Xboxie często nie są tylko rozrywką i marnotrawieniem wolnego czasu. Bardzo ciekawym zajęciem, które z hobby potrafi przerodzić się w intratne zajecie na co dzień, jest uprawianie e-sportów. Odpowiednie technika gry, ciekawe, wypracowane latami sztuczki i nieustanny rozwój sprawiają, że wiele osób, szczególnie chłopców, chce być mistrzami, a co za tym idzie, uplasować się najwyżej w statystykach. Rozwój cyfryzacji sprawił, że poprzez połączenie urządzeń z Internetem, rozgrywki najbardziej popularnych gier mają tabele ogólnoświatowe, a rywalizacja jest międzynarodowa. To co jeszcze parę lat temu było ciekawą rozrywką, obecnie zmusza do ciągłego doskonalenia technik gry i osiągania coraz to wyższych wyników.

Czym jest ta dyscyplina sportowa?

To inaczej sport elektroniczny. Tak jak większość sportów, również i ten rodzaj opiera się na rywalizacji. Jak to zostało wspomniane dzięki wzroście zainteresowania rozgrywkami sieciowymi, sportowcy z całego świata grają między innymi w takie gry jak: League of Legends, StarCraft, Quake, Counter-Strike czy Warcraft. CO ciekawe popularność gier sieciowych sięga końca XX wieku, a ogromna popularność gry Quake sprawiłą, że w roku 1997 utworzono w Stanach Zjednoczonych Cyberathlete Professional League, czyli innymi słowy, ligę zawodowych graczy. Dla graczy, którzy z pasją i zaangażowaniem podchodzą do tematu gier komputerowych, niezwykle ważne jest uczestnictwo w międzynarodowych turniejach, między innymi Electronic Sports World Cup oraz World Cyber Games.

Coraz większe zainteresowanie e-sportem

Co ciekawe, e-sport ma nie tylko wielu graczy ale również ogromną publiczność, która  systematycznie śledzi poczynania swoich ulubionych zawodników. To sprawia, że coraz więcej firm decyduje się na wsparcie zawodników w postaci sponsoringu. Jest to bowiem świetna reklama skierowana do niszowej grupy docelowej. Zainteresowanie e-sportem sprawia, że wielu świetnych graczy rozpoczęło swoją karierę tworząc kanały na youtube, w których prezentują swoje techniki gry, przedstawiają nowe części czy uzupełnienia podstawowej wersji gry, czy pokazują odpowiedni do gry sprzęt i gadżety. Tego typu kanały są niezwykle popularne wśród młodzieży.