Figurki na tort ślubny

Ślub to z pewnością jeden z najpiękniejszych dni w życiu. Aby uczynić ową chwilę jeszcze bardziej wyjątkową, organizujemy wspaniałą oprawę. Po uroczystych zaślubinach goście udają się zazwyczaj do lokalu, w którym odbywa się wesele. Zwyczaj samodzielnego przygotowania potraw przez przyszłych małżonków oraz ich rodziny zanika. Zachował się już tylko w społecznościach wiejskich, gdzie istnieje możliwość między innymi własnoręcznego przygotowania wyrobów mięsnych na weselny stół.

Sprawdź: figurki na tort ślubny – Dekorak

Pyszne jedzenie to stały element każdego ślubu, ale nie dania gorące są tutaj najważniejszym punktem przyjęcia. Tak jak na urodzinach nie może zabraknąć tortu, tak na weselu również jest on obowiązkowy. Narzeczeni zawsze starają się, aby wypiek był wyjątkowy i znakomicie oddawał podniosłość tej chwili. Najczęściej tort jest zamawiany osobno u osoby zawodowo zajmującej się pieczeniem okolicznościowych ciast. Daje to dużą swobodę wyboru, ponieważ przyszli małżonkowie sami decydują co chcą na torcie umieścić. Słodki wypiek z reguły ma kolor biały, co jest oczywistą aluzją do barwy kojarzonej ze ślubem, a konkretnie suknią panny młodej. Na popularności zyskują figurki na tort ślubny, które przedstawiają parę młodą, nieraz w przekomicznych pozach lub zabawnymi atrybutami. Atmosfera zdecydowanie się rozluźnia, można się pośmiać i pstryknąć zdjęcie.

 

Takie figurki to doskonały dodatek, niejako uwieńczenie tortu. Fajnie się to prezentuje i podkreśla, że wypiek jest dedykowany dla konkretnych osób. Takie miniaturki są wykonane zazwyczaj z twardszego ciasta, ewentualnie masy cukrowej albo tego typu substancji. Oczywiście bywają też plastikowe, sztuczne figurki nie nadające się do spożycia, ale opcja jadalna wygląda naturalniej.