Gry planszowe

Granie w gry planszowe to rozrywka uważana za familijną, ale która obecnie przeżywa ponowny rozkwit pomimo istotnej popularności gier komputerowych. Gry planszowe to gry w których zwykle minimalną ilością uczestników są 2 osoby, warto jednak zaprosić do wspólnej zabawy więcej osób, wtedy gra wyda się ciekawsza. Co więcej tego typu gry mogą być świetną formą rozrywki podczas spotkań rodzinnych czy ze znajomymi i sprawią, że takie spotkanie będzie bardziej różnorodne i ciekawe. Po jakie gry warto sięgać?

Klasyka zawsze się sprawdza

Wybierając gry, które wszyscy dobrze znają, mamy pewność, że większość spotkania nie upłynie pod znakiem uczenia się zasad. Oczywiście poznawanie nowych gier może być równie ciekawe, jednakże mając do dyspozycji stosunkowo krótki czas, lepiej sięgać po sprawdzone pozycje. Które gry uważane są za kultowe? Jedną z gier są z całą pewnością scrabble. Na czym polegają? Gra składa się z planszy oraz z kwadratowych bryłek z literami. Do zestawu dołączone są specjalne podstawki na bryłki oraz woreczek. Z wylosowanych bryłek należy układać słowa na planszy, a za odpowiednie konfiguracje można uzyskiwać punkty, które po zsumowaniu ujawniają, kto jest zwycięzcą. Inną, niezwykle popularną grą jest Chińczyk. Ta stosunkowo prosta gra planszowa będzie idealna zarówno dla młodszych, jak i dla starszych graczy. Każdy ma do dyspozycji 4 pionki,  a zasady polegają na tym, żeby poruszać się nimi o wyznaczoną przez kostkę ilość oczek. Wygrywa ten, kogo komplet pionków znajdzie się na określonych kolorem pionków polach.

Moment, w którym wkraczają pieniądze

Eurobiznes oraz Monopoly to dwie popularne gry, które polegają na wcieleniu się w skórę przedsiębiorcy. Przyznany na początku gry budżet pozwala na zakup miast, państw czy nieruchomości oraz wzbogacaniu się na zakupionej własności, a co za tym idzie, na pomnażaniu inwestycji i zysku. Trafne inwestycje czy przemyślane akcje, spryt i trochę szczęścia pozwalają na  olbrzymi zarobek, a co za tym idzie, na zwycięstwo.