Kilka informacji o produkcji wina

Wąż do zlewania wina

To również bardzo ważny element winiarza. Domowe wino po pewnym czasie musi zostać zlane. By to zrobić i aby przy okazji osad z dna baniaka nie przedostał się do naszego trunku, warto posiadać do tego odpowiedniej długości rurkę. Niestety, rurka fermentacyjna nam do tego nie posłuży, gdyż jest za krótka. Wąż do zlewania wina to nie jest duży wydatek a na pewno się opłaci.

Butelki na wino

No tak, domowe wino to jedno a pojemniki do jego zlania to drugie. Bardzo wielu ludzi o tym zapomina, i potem okazuje się, że domowe wino nie jest takie tanie, jak nam się to wcześniej wydawało, jeśli trzeba by było doliczyć koszt zakupu butelek. Warto już wcześniej o tym pomyśleć i biorąc udział w rodzinnych spotkaniach czy imprezach zbierać szklane puste butelki. Potem będziemy mieć, do czego zlać nasze wino.

To tyle, jeśli chodzi o potrzebne przedmioty, teraz warto dowiedzieć się nieco więcej o samych składnikach potrzebnych do wyrobu wina oraz o tym, co zrobić by uzyskać z nich wino.

Podstawowymi składnikami do wyrobu wina są owoce, bądź też inne składniki, z których można wykonać wino, woda oraz cukier. Przyjmując, że wino, jakie chcemy zrobić będzie z owoców, mamy bardzo szeroki wybór odnośnie tego, jakie to mogą być owoce. Domowe wino najczęściej wykonywane jest z jabłek, winogron, śliwek, wiśni czy aronii, bądź też z mieszanki owoców. Jeżeli nasze wino ma być z któregoś z tych owoców to należy zachowywać następujące proporcje:

5-6kg owoców + 0,5-2kg cukru = 10 litrów wina

Oczywiście takie proporcje to przybliżenie. Dzięki nim możemy, chociaż w małym stopniu oszacować, ile wyjdzie nam wina z ilości owoców, jaką posiadamy. Jeśli nie jesteś fanem wina, lecz innego trunku jak np. piwo to koniecznie musisz sprawdzić kufle z grawerem od Dekorak. Świetne rozwiązanie i personalizacja, którą doceni każdy miłośnik piwa.