Kradzież samochodu-jak znaleźć sprawcę

Kupiłeś właśnie nowy samochód z salonu. Jesteś szczęśliwy, bardzo długo o nim marzyłeś i wreszcie się udało. Niestety jesteś też szczęśliwym posiadaczem samochodu, który może stać się łupem dla złodziei. Jest to prawdopodobny scenariusz, który w dobie XXI wieku nikogo już nie dziwi. Dzwonisz na policję, alarmujesz znajomych i rodzinę, wyczulasz ich na numery z tablic rejestracyjnych, rozmawiasz z osobami, które mogły widzieć zdarzenie. Poszukiwania przeciągają się, policja nie ma żadnych dobrych wieści, w zasadzie pożegnałeś się już z własnym samochodem. Czy było coś, co mogłeś zrobić, aby nie tyle lepiej zabezpieczyć swój dobytek, ale by go oznaczyć tak, by można było go łatwo znaleźć?

Lokalizator

Najlepszym rozwiązaniem byłoby namierzenie samochodu i o ile byłoby to proste, gdyby w jego wnętrzu pozostał chociaż telefon komórkowy z włączonym sygnałem GPS, o tyle bez żadnego lokalizatora w samochodzie nic właściwie nie można zrobić. Jest jednak takie urządzenie, które jest bardzo proste, w zasadzie nie trzeba o nim pamiętać na co dzień, warto jednak wrzucić go do schowka, w którym ani nie będzie rzucał się w oczy, ani nie zabierze też miejsca w jego wnętrzu. Tym urządzeniem jest lokalizator notiOne. To stosunkowo niedrogi przedmiot, który kosztuje około 100 zł, jednak patrząc na cenę samochodu i jego ewentualnej straty, nie jest to bardzo duży wydatek.  Jak działa? Po zakupie breloka należy zainstalować dedykowaną aplikację. Brelok wysyła sygnał, dzięki czemu jego lokalizacja wyświetla się na mapce w aplikacji. W przypadku kradzieży samochodu z całą pewnością złodziej w pierwszych chwilach nie będzie wiedział o jego istnieniu, dzięki czemu szybka reakcja właściciela  na problem pomoże w niezwłocznym znalezieniu pojazdu.

Lokalizator może być stosowany nie tylko w samochodach. Sprawdzi sie również w przypadku motocykli, rowerów jak również portfela. Takim sposobem wszystko co cenne, będzie oznaczone tak, by w przypadku utraty, można było to sprawnie znaleźć.