Kratki wentylacyjne – świeżość wnętrz

Zapewnienie dokładnej cyrkulacji powietrza pomiędzy wnętrzem szaf i szuflad, a pomieszczeniem w którym się znajdują jest niezwykle ważne z perspektywy przedmiotów, które znajdują się wewnątrz tych mebli. Meble, które są dobrze i dokładnie zamknięte posiadają bardzo ograniczony dopływ powietrza. Taka sytuacja może spowodować zniszczenie cennych przedmiotów znajdujących się w ich wnętrzu. Aby temu zapobiec można w prosty i wygodny sposób zamontować kratki wentylacyjne, które samoistnie na zasadzie dyfuzji pozwolą na opuszczenie nieświeżego powietrza z wnętrza mebli i wypełnienie go świeżym powietrzem, które nie będzie już tak destrukcyjne w czasie jak poprzednie.

 

Gdzie umieścić kratki wentylacyjne?

Kratki wentylacyjne można umieścić w różnego rodzaju meblach. Umieszczane są na dole szaf przez co pozostają dość dobrze ukryte. Najczęściej stosuje się je w takich miejscach jak:

– Miejsca o dużej wilgotności – szafki kuchenne bądź drzwi od łazienek. W obu pomieszczeniach znajduje się duża wilgotność, która sprawia, że albo nie da się oddychać, albo wilgoć może osiąść na różnych przedmiotach niszcząc je. W obu przypadkach cyrkulacja świeżego powietrza pomoże

-Rynek papierów wartościowych – różnego rodzaju firmy i instytucje posiadają różne archiwa, dziesiątki szaf w których są ważne umowy czy papiery. Niejednokrotnie okres ich przechowywania jest bardzo duży, a mogą być potrzebne w różnych sytuacjach. Dlatego ważne jest, aby ich jakość nie spadała z wiekiem, co można uzyskać poprzez montaż kratek wentylacyjnych zapewniających dopływ świeżego powietrza.

-Szafy z ubraniami – wilgoć i grzyb to najgorszy i największy wróg dobrej jakości ubrań. Może on spowodować ich całkowite zniszczenie bądź przesiąknięcie zapachem stając się niemożliwe do użytkowania. Zalegające powietrze w długo nie otwieranych szafach może spowodować takie nieprzyjemności – dlatego zamontowanie kratek wentylacyjnych będzie bardzo dobrym zabezpieczeniem przed taką sytuacją.

 

Podsumowanie

Firma Furnica stworzyła kratki wentylacyjne do mebli, które unikną nieprzyjemnych opisanych powyżej sytuacji. Dodatkowym atutem jest to, że zostały stworzone z wysokiej jakości aluminium odpornego na uszkodzenia. Ich kolorystyka to czarny, srebrny i biały kolor tak więc wpasują się do różnego rodzaju kolorów mebli pozostając albo niedostrzeżone, albo stanowiąc bardzo interesujący dodatek stylistyczny, na który zwróci uwagę nie jedna osoba przechodząca obok mebli.