Na co zwracać uwagę przy wyborze tonera?

Toner zamienny HP dostosowany jest do konkretnych modeli drukarek tej samej marki. Istnieją tonery, które są dopasowane do więcej niż jednego modela drukarki, lecz zawsze przed zakupem należy dobrze przeanalizować ten fakt, aby nie narazić się na niepotrzebne koszty. Wybór tonera zamiennego HP pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji drukarki, lecz wiąże się z tym ryzyko do, którego należy uszkodzenie kasetki i zalanie drukarki czy też obniżona jakość wydruku.

 

Na co zwracać uwagę przy wyborze tonera?

Drukarki są bardzo rozpowszechnionymi urządzeniami – można się z nimi spotkać na każdym kroku. Jednak bez tonera będą po prostu bezużyteczne. Podczas wyboru tonera należy zwrócić uwagę na kilka cech aby wybrać odpowiedni dla siebie model. Są nimi:

-Oznaczenie tonera; pozwala na zakup dostosowanych rozmiarów i budowy tonera do swojego modelu drukarki. Bez tego można zakupić toner, który nie zmieści się do głowicy drukującej, bądź co gorsza uszkodzi się w trakcie drukowania. Ogólnie – toner musi być kompatybilny z modelem drukarki.

-Wydajność tonera; ogólnie im większa wydajność tonera tym większa jego żywotność. Należy zwracać uwagę na ten fakt, gdyż jedne tonery oferują 1-2 tysiące wydrukowanych stron, a inne 10 tysięcy. Stąd mogą różnić się od siebie ceną. W razie posiadania mniejszych drukarek, które zapewniają potrzeby indywidualne z reguły mniejsza wydajność jest wystarczająca. Do drukarek firmowych można pokusić się o większą wydajność tonera.

-Cena; oczywiście popularne zamienniki są dużo tańszym rozwiązaniem. Jednak oferują dużo mniejszą wydajność i jakość wydruku niż oryginalne tonery. Tutaj też należy przeanalizować indywidualne potrzeby – w przypadku profesjonalnych drukarek i ważnych dokumentów oryginalne tonery powinny zagościć w takich drukarkach. W przypadku ustalania ważnych umów z największymi klientami każdy szczegół ma znaczenie. W przypadku domowych warunków może to nie być tak istotne.

-Kolor – tutaj znajdują się dwa rodzaje tonerów. Toner kolorowy, który jak sama nazwa wskazuje jest w stanie wydrukować kolorowe obrazy, bądź dokumenty z zmienionym kolorem liter. Toner czarno biały drukuje tylko na czarno pozostawiając białe przestrzenie między słowami.

 

Podsumowanie

Marka HP jest bardzo rozpowszechnioną marką, której warto zaufać. Dobór odpowiedniego tonera zamiennego HP może być dla jednych osób bardzo dobrym wyjściem, a dla innych sporym utrapieniem. Warto wybrać mądrze i ustalić najbardziej dogodną dla siebie wersję.