Napędzanie hybrydowe – ekonomia i ekologia

W dzisiejszych czasach dbanie o ekologie, które może być powiązanie z niższymi kosztami eksploatacji danych urządzeń jest bardzo pożądane. Ceny paliwa, ale i gazu rosną w dramatycznym tempie. W przypadku posiadania floty samochodów ciężarowych przemierzają one każdego dnia tysiące kilometrów. Każdy kierowca musi zatankować swoją ciężarówkę aby być gotowym do jazdy. Składające się koszty są niezwykle duże – a rentowność firmy musi być utrzymana! Dlatego napęd hybrydowy łączący silnik elektryczny z spalinowym może być idealnym wyjściem zapewniającym oszczędność pieniędzy.

 

Napęd hybrydowy – charakterystyka

Samochód z napędem hybrydowym to taki samochód, który posiada dwa źródła napędu – elektryczne oraz spalinowe. Dzięki temu siły elektrycznie dodatkowo napędzają samochód do poruszania się. Silnik spalinowy spala przez to znacznie mniej paliwa, co jest po prostu korzystniejsze w kosztach. Dodatkowo fantastycznym rozwiązaniem jest fakt, iż podczas pracy silnika spalinowego ten elektryczny sam się ładuje! Niesamowita ekonomia, która może pomóc w finansach każdego przedsiębiorcy.

Dodatkowym atutem jest dbanie o ekologie. Samochody z napędami hybrydowymi emitują znacznie mniej szkodliwego dwutlenku węgla do atmosfery mniej ,,zatruwając” ziemie niż inne ,,czysto spalinowe” samochody.

To na co warto jeszcze zwrócić uwagę to praca silnika. Silnik z napędem hybrydowym pracuje o wiele ciszej. Przy długiej jeździe hałas z silnika może okazać się irytujący przez co takie rozwiązanie może być zdecydowanie zaliczone do pozytywów.

 

Nie każdy napęd hybrydowy jest sobie równy. Na rynku można znaleźć jego kilka rodzajów:

-Napęd równoległy – jednoczesne działanie silnika spalinowego i elektrycznego to równowaga w zapewnieniu dużej mocy i ekonomii jazdy

-Napęd hybrydowy szeregowo-równoległy – bardzo ekonomiczny – podczas niewielkiej ilości energii silnik spalinowy przeważa, lecz podczas hamowania elektryczna część odzyskuje energie i jest gotowa do efektywnego działania.

Sprawdź również: Części do ciężarówek Iveco – DBK Parts

Podsumowanie

Można więc zauważyć, że silniki hybrydowe posiadają ogromną ilość zalet. Niektórym z nich nie są w stanie sprzeciwić się nawet najbardziej zagorzali fani czysto spalinowych samochodów. Jednak minusem jest to, że takie samochody są z reguły droższe na początku, jednak można to po prostu potraktować jako inwestycję w przyszłość, która z pewnością się wróci. Niestety w przypadku awarii koszty napraw mogą być przykro-duże. Jednak ryzyko uszkodzeń istnieje w każdym urządzeniu, więc nie należy zwracać uwagi tylko i wyłącznie na ten aspekt.