Ostaryna – jak działa?

Suplementów diety teraz na rynku występuje teraz całe mnóstwo. Każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Największą popularnością cieszą się oczywiście te mające powodować szybsze spalanie tkanki tłuszczowej i efektywną utratę wagi, czyli preparaty, które w swoich składach zawierają najczęściej kofeinę, L-karnitynę, wyciąg z gorzkich pomarańczy i inne roślinne ekstrakty. Równie dużym zainteresowanie mogą się pochwalić typowe suplementy dla sportowców. Te z kolei nastawione są na poprawianie wyników sportowych. A wśród nich ostatnio ważną rolę odgrywają preparaty tworzone na bazie ostaryny.

Kilka słów o ostarynie

Czym właściwie jest ten związek, który równie często występuje pod nazwą „MK-2866”? Otóż jest to swego rodzaju modulator, który najsilniej oddziałuje na receptor androgenny. Od wielu lat testowano go w kontekście poprawiania wyników sportowych i osiągano tutaj zadowalające wyniki prac naukowych. Większość z nich ogólnie rzecz biorąc popiera stosowanie ostaryny i dostrzega wiele jej zalet. Sportowcom może się ona przydać z tego względu, iż pomaga zwiększać siłę na treningu, a do tego świetnie wpływa na wytrzymałość – przyjmująca ją osoba jest w stanie ćwiczyć dłużej i ciężej, co z kolei przekłada się na jej wygląd oraz umiejętności. Ostaryna ma też spory potencjał w kontekście typowo sylwetkowym. Brana w odpowiednich dawkach doprowadza do szybszego spalania tkanki tłuszczowej, choć oczywiście dzieje się tak tylko wtedy, gdy jest łączona ze zrównoważoną i niskokaloryczną dietą. Może ona również pomóc w budowaniu suchej masy mięśniowej. Pod tym względem zachowuje się podobnie do kreatyny, tyle że jest nieco mniej znana.

Na pewno warto jeszcze wspomnieć o tym, że pomimo tych wszystkich korzystnych właściwości ostaryny nie uznano za środek dopingujący. W żadnym wypadku nie jest ona sterydem. To po prostu taki związek, który przynosi organizmowi szereg korzyści i może delikatnie wspomóc go w trakcie intensywnego wysiłku czy podczas kształtowania sylwetki i poprawiania wyglądu. Z wielu względów warto go zastosować. Badania naukowe nie podają również, by ostaryna była jakkolwiek szkodliwa dla organizmu czy niebezpieczna dla zdrowia bądź życia. Nie doprowadza ona do powstawania komórek rakotwórczych. W przeciwieństwie do „klasycznych” sterydów nie jest więc kancerogenna. To świetny, przebadany i w pełni bezpieczny typ przedtreningówki, którą można zastosować przed samymi ćwiczeniami, aby wyciągnąć z niej jeszcze więcej. Zwykłą dietą nie da się osiągnąć tak wiele jak z pomocą odpowiednich suplementów.