Pasek męski w stylizacji

O ile wśród kobiet możliwości doboru dodatków są wręcz nieograniczone, u mężczyzn ta część garderoby nie ma tak dużego znaczenia. Panowie często stawiają na uniwersalność, jednolite materiały i proste kroje. Dodatki ograniczają się do zegarków i pasków, ewentualnie odpowiednich okryć głowy i szalików. Paski do spodni męskich są jednak koniecznością zwłaszcza w przypadku korzystania przez panów z wszechobecnych koszul.

 

Wybierając pasek męski należy zwrócić uwagę na pewne podstawowe jego cechy. Po pierwsze pasek powinien być prawidłowej długości, nie za krótki, ale też i nie za długi, tak by nie było możliwości opasania nim podwójnie pasa spodni. Po drugie istotny jest materiał, z którego jest wykonany. Im lepszy, tym dłużej cieszyć się będziemy tym modnym dodatkiem. I jeszcze kolor. Tu często wybierany jest uniwersalny – czarny albo brązowy. Najważniejsze jest jednak to, by pasek pasował do wszystkich naszych części garderoby albo je w przyzwoity sposób uzupełniał. Najlepiej, gdyby pasował kolorem do butów lub widocznego zegarka. Ma bowiem służyć dopełnieniu całości męskiej stylizacji, a nie z nią kolidować.

 

Choć dziś istnieją sytuacje, w których trakcie możemy obejść się bez paska to jego historia i właściwe użytkowanie pokazują jego zupełnie odmienną formę. Kiedyś spodnie nie stanowiły jednej części, składały się z dwóch nogawek, które na górze utrzymywane były za pomocą paska do spodni. Dziś pasek przydaje się do utrzymania spodni na odpowiedniej wysokości, zwłaszcza gdy nie są w odpowiednim rozmiarze oraz by dodać męskiej stylizacji smaku. Niezwykle istotne jest, by pamiętać, że paski skórzane są koniecznością w przypadku wyjść formalnych. Warto więc mieć przynajmniej jeden egzemplarz w szafie, tak by w odpowiednim momencie go wyjąć i cieszyć się jego funkcjonalnością i estetycznym wyglądem.

 

Do tego potrzebne będzie odpowiednie przechowywanie. Pamiętaj, by zbytnio nie zgniatać paska, zwłaszcza tego wykonanego ze skóry, gdyż może to powodować jej pękanie. Rozwiązaniem, które cieszy się dużą popularnością i nie jest skomplikowane jest wieszanie pasków na wieszakach od ubrań. Wtedy nigdy się nie pogubią i zawsze będą w dobrym stanie. Zestawy pasków dostępne w Straps.pl