Planujesz treningi biegowe lub innego typu? Koniecznie wyposaż się w dobre buty i odzież sportową!

Under Armour - mmsport.pl

Jeżeli uprawiamy jakiś sport to bardzo ważne jest nie tylko odpowiednie nastawienie i regularność, ale także to, co na siebie włożymy w czasie treningu. Nie chodzi tu bynajmniej o sam wygląd (choć dla niektórych to także jest ważne). Dobrze dobrana odzież sportowa musi bowiem spełniać szereg różnych funkcji.

Przede wszystkim taka odzież przeznaczona do treningów musi być wygodna i to jest totalny priorytet. Sport przecież charakteryzuje się tym, że wyginamy swoje ciało, przybieramy różnorakie pozy, dlatego też odzież przeznaczona do sportu musi być rozciągliwa, ale także wytrzymała. Nie może się przecież przetrzeć po jednym czy dwóch treningach.

 

Bardzo ważną funkcją odzieży na przykład do biegania jest odprowadzanie potu. Nie jest przecież niczym dziwnym, że przy wysiłku się pocimy i to intensywnie. Dobra odzież tego typu jest wykonana ze specjalnych materiałów, które pot i wilgoć jakby wypompowują na zewnątrz, a w środku pozostają suche. Jest to szczególnie ważne, jeżeli trenujemy jesienną albo zimową porą i mokre, zmęczone ciało mogłoby być przyczynkiem do przeziębienia się.

 

Wraz z utrzymaniem odpowiedniego poziomu suchości idzie też utrzymanie odpowiedniej ciepłoty organizmu, przy zachowaniu potrzebnej wentylacji. Tutaj odzież z gatunku sportowej musi przechodzić specjalne badania, by z jednej strony zatrzymywała wewnątrz wystarczającą ilość ciepła do ogrzania mięśni, a z drugiej zapewniała też wentylację i dopływ świeżego powietrza.

 

Oczywiście sama odzież wierzchnia do treningów biegowych, aerobowych, siłowych czy jakichkolwiek innych to nie wszystko. Potrzebne jest też odpowiednie obuwie sportowe. Ono przede wszystkim, co naturalne, musi być bardzo wygodne i to wygodne nie tylko podczas zwykłego użytkowania, ale podczas biegów, skrętów zwrotów. Musi chronić stopy przez odciskami, odparzeniami, otarciami.

 

Ważna w takim obuwiu jest też podeszwa, jej grubość oraz miękkość. Z jednej strony musi być wystarczająco gruba, by chronić stopy przed nierównościami terenu, jakimiś kamieniami, patykami, ale podeszwa musi być też na tyle sprężysta, by chroniła stawy i ścięgna (kontuzje biegaczy to naprawdę nieprzyjemne sprawy).

 

Oczywiście, dobre obuwie przeznaczone do sportu, podobnie jak odzież tego typu, musi być wytrzymałe oraz odprowadzać wilgoć. Stopy podczas długich biegów mają tendencję do pocenia się i zaparzania, więc obuwie musi temu zapobiegać. Dobrą marką zarówno obuwia sportowego jak i odzieży sportowej jest na przykład Under Armour. Firma ta zapewnia szeroki wybór jakościowych produktów.

 

Buty do biegania dla kobiet: https://mmsport.pl/pol_m_Kobiety_Buty_Biegowe-495.html

Buty do biegania dla mężczyzn: https://mmsport.pl/pol_m_Mezczyzni_Buty_Biegowe-468.html