Pojazdy IVECO

Na początek trochę historii opisującej tą włoską markę; Iveco to tak naprawdę Industrial Vehicles Corporation – Korporacja Samochodów Przemysłowych. Zajmuje się ona produkcją różnego rodzaju samochodów dostawczych, ciężarówek a także autobusów! Powstała dokładnie w 1975 roku poprzez fuzję aż 5 firm z 3 różnych państw! Były nimi Niemcy, Włochy a także Francja. Jest to spory i znany koncern produkujący ponad 200 tysięcy nowych samochodów rocznie. Należy nadmienić że IVECO należy do popularnej firmy o nazwie Fiat. Są to bardzo solidne samochody doceniane przez wielu przedsiębiorców, którym zależy na bezproblemowym transporcie swoich dóbr na przeróżne miejsca na świecie.

 

Iveco Daily – nowa, lekka ciężarówka

IVECO Daily jest to jedna z najbardziej popularnych opcji w koncernie stanowiąca ,,lekki” samochód ciężarowy wyprodukowany w włoskich fabrykach. Ma on już swoje lata bowiem został stworzony po raz pierwszy w 1978 roku, jednak ciągle z roku na rok jest poprawiany i ulepszany sprawiając, że staje się coraz lepszy w swoim fachu. Ich inne samochody takie jak cięższe ciężarówki projektowane są używając bazy podwozia samochodu Daily – świadczy to o dobrym jego wykonaniu.

IVECO Daily różni się od innych samochodów dostawczych, a jego strukturę można podzielić na 3 rodzaje:

-Klasa L – płuca

-Klasa S – posiadają one pojedyncze koła, średni

-Klasa C – mocny tył służący do przewożenia cięższych materiałów na swoich barkach – wyposażony jest w podwójne koła zapewniając lepszy rozkład masy, przyczepność i odporność.

Do cech, które są najbardziej cenione przez użytkowników IVECO Daily jest bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa przewożonych materiałów, ale także samego kierowcy. System hamowania w wyniku poślizgu zwanego ABSem jest niezwykle przydatny w trudnych warunkach atmosferycznych gdy na asfalcie pojawia się niebezpieczna, cienka warstwa lodu. Dodatkowym atutem jest system rozkładający siły hamowania na cały samochód. Do innych cenionych technologii zaliczyć można stabilizację kierunkową i ułatwienie startu pod górkę.

Pozostałe samochody IVECO: https://grupadbk.com/autoryzacje/iveco/iveco-pojazdy/

Najważniejsze cechy

Oprócz systemów opisanych powyżej IVECO Daily posiada także inne opcje na które powinno się zwrócić uwagę. Są nimi:

-Regulacja kierownicy zapewniająca wygodę każdemu kierowcy

-Podwójne siedzenie dające pełen komfort prowadzenia pojazdu

-Podgrzewane lusterka boczne chroniące przez ich zaparowaniem

-Przyciemniane szkło chroniące przed promieniami słonecznymi

-Korektor reflektorów

 

Dodatkowo silniki wyposażone są w pojemność od 2,3 do 3,0 litra co w połączeniu z sześciobiegową skrzynią biegów powoduje bardzo dobry wykorzystanie energii co pozwala na swobodną jazdę niezależnie od rodzaju dróg po których się porusza.