Prowadnice jako wewnętrzny napęd każdej szuflady

W każdym domu znajduje się od groma szuflad. Wypełnione są papierami, zeszytami szkolnymi, drogocennymi przedmiotami czy także elementami kuchennymi jak talerze, sztućce czy kubki. Szuflady pozwalają na prawidłowe segregowanie swoich skarbów, przez co można je harmonijnie wyselekcjonować. Jest tak, gdyż utrzymanie ładu w szufladach jest o niebo łatwiejsze niż w głębokich szafach, szafkach i komodach. Naprzeciw wychodzą szuflady, które z odpowiednio zamontowanymi prowadnicami pozwalają na wysuw szuflady nawet poza korpus mebla ułatwiając dostęp do swojego wnętrza.

Cechy prowadnic

  1. Bardzo ważnym aspektem stanowiącym niejako podstawę do wyboru odpowiedniej prowadnicy będzie zastanowienie się co będzie znajdowało się we wnętrzu szuflady. Jest tak, gdyż prowadnice posiadają w swojej charakterystyce maksymalny udźwig. W kuchni, gdzie nie trudno znaleźć w szufladach ciężkie, masywne talerze i zastawy udźwig prowadnicy musi sprostać wymaganiom. Gdy zostanie dobrana nieodpowiednia prowadnica, może dojść do jej zniekształcenia przez co wysuw szuflady będzie utrudniony, a nawet jej pęknięcia! W tym wypadku ryzykujemy nie tylko uszkodzeniem mebla, wymianą prowadnicy ale także rzeczami znajdującymi się wewnątrz szuflady.
  2. Wysuw szuflady poza korpus – na rynku obecne są prowadnice umożliwiające pełny lub częściowy wysuw szuflady poza korpus mebla. Jest to o tyle wygodna kwestia, że pozwala na swobodny dostęp do tylnej części szuflady bez nadmiernego gimnastykowania.

Prowadnice kulkowe do szuflad – Furnica

Dodatkowe funkcje

Wiele prowadnic wyposażonych jest w dodatkowe funkcje ułatwiające codzienne użytkowanie. Jedną  z najbardziej przydatnych może być funkcja ,, cichy domyk” – nigdy więcej trzaskania szuflad o fronty i straszenia domowników! Podnosi to poziom korzystania z szuflad o kilka klas! Innym rozwiązaniem jest funkcja push to open, która sprawdzi się najczęściej w kuchni gdy potrzebne jest otwarcie szuflady mając zajęte ręce – wtedy można skorzystać choćby z łokcia.

Warto zapoznać się z całą gamą mechanizmów użytych w meblach. Towarzyszą one w codziennej egzystencji człowieka niemalże na każdym kroku, więc warto dobrze wybrać i zainwestować pieniądze, aby dana prowadnica służyła na lata!