Stemple do tłoczenia skóry – CraftPoint

Kaletnictwo to bardzo szczegółowa dziedzina rzemiosła, w której oprócz dobrze dobranych głównych elementów takich jak wysokiej jakości skóry bydlęce czy też narzędzia służące do obróbki liczą się także najdrobniejsze szczegóły. To one sprawiają, że powstałe projekty są istnymi dziełami ręcznie robionej sztuki. Jednym z takich dodatków są stemple do tłoczenia skóry, które można zakupić na sklepie kaletniczym Craftpoint.

 

Procesy ozdabiania swoich dzieł zależą tylko i wyłącznie od osoby, która je wykonuje. To ona decyduje o tym jak finalnie dany przedmiot będzie wyglądał. Jako, że kaletnictwo to dziedzina, która jest w środowisku od bardzo dawna to kaletnicy lubią wracać do dawnych zwyczajów. Jednym z nich było stemplowanie skóry. Dodatki stempli mogą wskazywać na osobę, która wykonała dany produkt zapewniając mu niejako sławę i renomę, bądź stanowić po prostu ciekawy dodatek. Różne wzory stempli sprawiają, że mogą stanowić one stały dodatek do projektów skórnych.

 

Zobacz: stemple do tłoczenia skóry – CraftPoint

Rodzaje stempli dostępne na rynku

Stemple różnią się od siebie wieloma wzorami i metodą ich nanoszenia. Do najpopularniejszych metod należy między innymi stemplowanie poprzez nacisk na powierzchnie skóry – daje to bardzo długie i bezpieczne efekty.

Narzędzia do stemplowania są tutaj bardzo ważne. W zależności od rodzaju materiałów można wyróżnić metalowe, drewniane bądź sztuczne stemple. Jednak te najbardziej trwałe, odporne na uszkodzenia stemple stalowe są najbardziej doceniane spośród wszystkich tu obecnych. Takimi narzędziami są stemple do tłoczenia skóry. Można również znaleźć stemple do zdobienia skóry przeznaczone do tłoczenia kolorowych wzorów, bądź tych z dodatkiem złoceń. Ciekawą alternatywą jest również użycie stempla 3D dającego bardzo ciekawy trójwymiarowy wygląd wzoru.

 

Podsumowanie

Jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach – stemple są tego dowodem. Dodając ciekaw wzory do swoich produktów wniesie się do nich świeżość bądź zaznaczy własne prace. Różne rodzaje stempli do zakupu można znaleźć na sklepie Craftpoint.