Taśma lokalizacyjna z wkładką metalową – zadbaj o oznakowanie przebiegu instalacji

Właściwe oznakowanie przebiegu instalacji umieszczanych w gruncie pozwala na ich szybkie wykrycie oraz zabezpieczenie przed uszkodzeniem podczas prac ziemnych. Aktualnie do tego celu najczęściej wybierana jest taśma lokalizacyjna z wkładką metalową, która dostępna jest w rozmaitych wariantach do wyboru.

Czym jest taśma lokalizacyjna?

Taśmami lokalizacyjnymi, inaczej ostrzegawczo-lokalizacyjnymi, nazywa się specjalny rodzaj taśm przeznaczonych do oznaczania przebiegu instalacji prowadzonych pod ziemią. Taśmy te produkowane są z wytrzymałych, odpornych tworzyw sztucznych, które są zabezpieczone przed czynnikami niszczącymi, dlatego mogą pełnić swoją rolę przez lata.

Zobacz również: taśma lokalizacyjna z wkładką metalową – PTS Rabka

Dodatkowo, bardzo często taśmy lokalizacyjne są wyposażone we wkładkę metalową – stalową. Dzięki niej można wykryć przebieg instalacji z użyciem wykrywacza metali.

Różne rodzaje taśm lokalizacyjnych

W sprzedaży dostępne są różne taśmy lokalizacyjne przeznaczone do oznaczania przebiegu sieci:

– taśmy lokalizacyjne do instalacji wodnej

– taśmy lokalizacyjne do instalacji kanalizacyjnej

– taśmy lokalizacyjne do instalacji gazowej

– taśmy lokalizacyjne do instalacji teleinformatycznych

– taśmy lokalizacyjne do instalacji rur ciepłowniczych

Każda taśma lokalizacyjna z wkładką metalową do różnych typów powyższych instalacji posiada inny kolor, a także napis, który wskazuje na rodzaj instalacji.

Dlaczego warto korzystać z taśm lokalizacyjnych?

Taśmy lokalizacyjne z metalowymi wkładkami to niedrogi i łatwy w użyciu dodatek do instalacji prowadzonych w gruntach, który pozwala na ich widoczne, trwałe oznakowanie.

Zastosowanie taśm tego typu zmniejsza ryzyko związane z uszkodzeniem instalacji oraz może zapobiec poważnym wypadkom i kosztownym stratom napraw instalacji.

Gdzie można kupić taśmy lokalizacyjne z wkładką metalową?

Aktualnie taśmy są oferowane głównie w sklepach prowadzących sprzedaż wyposażenia instalacyjnego. Można zamawiać je również w sklepach internetowych.