Torebka-mała czy duża?

Wyjście do szkoły, pracy, na imprezę, na zakupy, do kościoła, do urzędu czy na spotkanie wiąże się z obowiązkiem czy też koniecznością posiadania przy sobie dokumentów, biletów na komunikację miejską, pieniędzy czy telefonu komórkowego. Są to w zasadzie podstawy, bo niekiedy niezbędnych przedmiotów codziennego użytku, które musimy mieć przy sobie,  jest znacznie więcej. W jaki sposób wziąć ze sobą wszystko to, co konieczne, nie zniekształcając przy tym stroju podczas przechowywania niektórych przedmiotów w kieszeniach? Znaczna większość mężczyzn jest pozbawiona tego problemu, ponieważ stosunkowo luźniejsze w kroju spodnie czy kurtki pozwalają na subtelne skrycie portfela czy telefonu. Tak łatwego zadania nie mają jednak kobiety, które zdecydowanie częściej noszą na sobie dopasowane stroje. W takim przypadku należy zaopatrzyć się w torebkę. Jak ją wybrać?

Uniwersalna na każdą okazję

Jeżeli nie lubimy mieć dużo rzeczy i stawiamy na uniwersalny charakter akcesoriów dobieranych do stylizacji to warto wybierać torebki o klasycznych fasonach i kolorach. Zdecydowaną podstawą powinna być torebka w kolorze czarnym, najlepiej o średniej wielkości ale zaskakująco dużej pojemności niewidocznej na pierwszy rzut oka. Wybierając sprawdzone marki i dobrą jakość materiału oraz wykonania, z całą pewnością model, który wybierzemy będzie bazą szafy przez wiele lat. Warto również sięgać po taki model, który ma zarówno krótką rączkę dzięki czemu torebka będzie odpowiednia również w połączeniu z eleganckim strojem, jak i długi pasek, który umożliwi swobodne zawieszenie torebki przez ramię. Długi pasek zwalnia dłonie i pozwala na wygodne przenoszenie niezbędnych przedmiotów. Taki sposób noszenia tego gadżetu jest bardziej sportowy i odpowiedni do codziennych stylizacji.

Pod kolor butów

Jest i takie grono kobiet, które stawiają sobie za cel kompletowanie akcesoriów kolorami, na przykład torebek oraz butów. Co prawda takie połączenia nie są konieczne, jednak im więcej modeli torebek w garderobie, tym większe są nasze możliwości kreacyjne podczas komponowania stroju. W takim przypadku, jeżeli sięgamy po modele tylko na konkretną okazję, nie warto w takiej sytuacji przepłacać, ponieważ torebka z całą pewnością nie ujrzy światła dziennego więcej niż kilka razy.