Ważny element odzieży sportowej

Znaczna większość kobiet uprawia jakąkolwiek aktywność fizyczną. Bieganie, jogging, joga, chodzenie na siłownie czy inne różnego rodzaju aktywności dają wiele radości. Jednak aby prawidłowo ćwiczyć należy dobrze się do tego przygotować. Do jednych z aspektów, na które warto zwrócić uwagę jest odpowiednia bielizna. U kobiet szczególnie ważne jest dobranie odpowiedniego stanika sportowego, który w odpowiedni sposób ustabilizuje jej piersi. Biust podczas uprawiania aktywności fizycznej może poruszać się w różnych, nienaturalnych dla siebie kierunkach i być poddawany wielu wstrząsom. Wstrząsy te mogą wpływać na powstawanie mikrouszkodzeń w strukturze piersi zbudowanej głównie z tkanki tłuszczowej. W wyniki tego piersi mogą stać się mniej jędrne i elastyczne – a chyba żadna kobieta nie chciałaby do tego dopuścić. Dlatego tak ważnym jest wybór odpowiedniego stanika sportowego i zapewnienie sobie komfortowej jednostki treningowej.

Jak wybrać odpowiedni stanik sportowy dla siebie?

Na rynku istnieje kilka rodzajów staników sportowych różniących się od siebie wyglądem, kolorami, krojem, rozmiarem czy ramiączkami. Aby zdecydować się na odpowiedni dla siebie należy dobrze rozpatrzeć wszystkie opcje. Do najbardziej popularnych należeć będą:

Biustonosz sportowy z wysokim wsparciem – dobry do intensywnych ćwiczeń. Przyciska on każdą pierś z osobna do klatki piersiowej zapewniając wysoki poziom stabilizacji. Często dodawane są pasy pod biustem w celu dodatkowego wsparcia. Wybierany przez kobiety o większych piersiach

-Stanik kompresyjny – wybierany przez kobiety o mniejszym biuście, nie posiada stabilizacji piersi oddzielnie. Jego zadaniem jest dociskanie piersi do klatki w sposób wspólny

-Stanik sportowy typu push-up – w momencie gdy kobieta chce czuć się atrakcyjnie i wyglądać bardzo dobrze. Jego zadaniem jest nie tylko zapewnienie wszystkich cech charakterystycznych dla stanika sportowego, ale też uniesienie i optyczne powiększenie piersi.

 

Stanik sportowy – noszenie

Wiele kobiet zastanawia się jak nosić swój biustonosz sportowy. Odpowiedź jest bardzo prosta – zakłada się go na nagą skórę nie zakładając pod niego swojego klasycznego biustonosza. Można założyć na niego dodatkową koszulkę, lecz nie jest to wymagane. Przez to bardzo często wybierany w takiej formie w ciepłe, letnie dni. Na rynku istnieją specjalnego rodzaju, dedykowane modele z dodatkową zabudową, które nawet poleca nosić się bez dodatkowej odzieży wierzchniej.