Xerox – amerykański dostawca drukarek

Xerox to firma, która znajduje swoją siedzibę w jednym z najbardziej wpływowych państw świata. Znajduje się w czołówce jeśli chodzi o dystrybucję drukarek na cały świat. Doświadczeniu należy zaufać, dlatego tez powodzeniem drukarki tej marki sprzedają się na każdym kontynencie. Warto jest nadmienić, że jednak sama drukarka to nie wszystko. Ważne jest zamontowanie odpowiedniej jakości tonera, który wykona tak naprawdę główną robotę jaką jest wykonanie konkretnego, pożądanego wydruku.

 

Tonery marki Xerox – jakość i wizerunek

Jako, że tonery firmy Xerox są jednymi z najlepszych warto wspomnieć o cechach, dzięki którym uzyskały taki status. Lecz po kolei; warto najpierw dosłownie naświetlić mechanizm funkcjonowania drukarek laserowych, aby wszystko dobrze zrozumieć. Tonery posiadają w swojej budowie proszek, który odpowiednimi metodami jest odpowiednio przygotowany do naświetlenia przez wiązkę światła pochodzącą z lasera. Jest on elektrostatyczny i pochłania światło, a następnie za pomocą sił magnetycznych osiada na papierze w odpowiednich miejscach i konfiguracjach tworząc pożądany obraz. Obraz ten powinien być przede wszystkim najwyższy jakościowo, dlatego też producenci tonerów Xerox dokładają wszelkich starań aby proszek w całej zabudowie tonera był jak najlepiej przygotowany.

Liczą się także wytrzymałość konstrukcji tonera. Xerox używa najtrwalszych i najbardziej funkcjonalnych materiałów tworząc zwartą obudowę tonera odporną na uszkodzenia jakie mogą wyniknąć podczas funkcjonowania drukarki. Jest to tak ważne, ponieważ w momencie uszkodzenia konstrukcji wnętrze tonera mogłoby wylać się do wnętrza drukarki i spowodować niepożądane jej zalanie. W wyniku tego wymiana drukarki może okazać się kosztowną koniecznością…

Eksploatacja jest także czymś, na co powinno zwrócić się uwagę. Toner powinien starczać na długo aby nie powodować irytacji i utraty czasu klienta na poszukiwanie nowych tonerów po krótkim czasie od zakupu.

https://officentro.pl/pl/p/Toner-do-Xerox-X3020/1036

Oryginał czy zamiennik? Xerox wie co wybrać!

Zamienniki choć popularne – odradzane są przez producentów oryginalnych tonerów. Nie przechodzą one tak rygorystycznych testów jak oryginały, przez co ich jakość, wytrzymałość i awaryjność nie jest najwyższych lotów. Przemawia za nimi cena, aczkolwiek na rynek wychodzi bardzo duża ilość niepewnych egzemplarzy, które mogą uszkodzić całą drukarkę. Najpewniej jest wybierać sprawdzone tonery Xerox, a do najpopularniejszych z nich należą modele Xerox 3020, Xerox 3010.